Rock Island Armscor Ultra FS 1911 Tactical Officer 3.5 51479
Rock Island Armory Rock Ultra FS 1911, .45 ACP, 3.5" Barrel, 7+1 Capacity $609.70
Back to products
Rock Island Armory Standard 1911 G10 Patriot Brown 51514
CAA MCK 2.0 Micro Conversion Kit, For Glock 17/19/19X/22/23/25/31/32/45, Black
Out of stock
Compare
Add to wishlist
CAA
Share:
  • Description
  • Additional information
  • Brand
  • Reviews (0)
Description
No pistol disassembly required. Just place pistol into the kit, lock, and go.
Additional information
Weight
10 lbs
Dimensions
5 × 16 × 8 in
Brand
CAA
Model
MCK 2.0
Series
Standard Conversion Kit for Glock
Color
Black
Material
Polymer
Firearm Fit
Glock 17/19/19X/22/23/25/31/32/45
UPC
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
You must be logged in to post a review.
Related products
Sold out
Winchester Super-X
Compare
Winchester Super Speed (New, Old Stock), 20 Gauge, 2.75”, Lead, 7/8 oz, 7-1/2 Shot, 25 Rounds
Shotgun, 20 Gauge, Ammunition, Shop All
Add to wishlist
Read more
Quick view
Sold out
PPU Prvi Partizan M193
PPU Mil-Spec M193, .223 Rem, 5.56x45mm NATO, 55 Grain, FMJBT, 20 Rounds
Rifle, 223 Rem / 5.56x45mm NATO, Ammunition, Shop All
Read more
Quick view
CCI/Speer Gold Dot Hollow Point
Speer Gold Dot Personal Defense, 9mm Luger, 124 Grain, Gold Dot Hollow Point (GDHP), 20 Rounds
Handgun, 9mm Luger, Ammunition, Shop All
Remington Union Metallic Cartridge (UMC)
Remington UMC, .40 S&W, 165 Grain, FMJ, 50 Rounds
Handgun, 40 S&W, Ammunition, Shop All
Hornady Critical Defense
Hornady Critical Defense, 410 Gauge, 2.5”, Lead, Two .35 cal Balls, One .41 cal FTX Slug, 20 Rounds
Shotgun, 410 Bore, Ammunition, Shop All
Hornady Critical Defense
Hornady Critical Defense, .22 WMR, 45 Grain, Flex Tip Expanding (FTX), 50 Rounds
Rifle, 22 WMR, Ammunition, Shop All
Hornady Critical Defense, 9mm Luger, 115 Grain, Flex Tip Expanding (FTX), 25 Rounds
Fiocchi Classic Line Ammunition
Fiocchi Classic Line, .32 ACP, 73 Grain, FMJ, 50 Rounds
Handgun, 32 Auto (ACP), Ammunition, Shop All
    Navigate
    • Shipping
    • Refund and Returns Policy
    • Contact Us
    • Privacy Policy
    Categories
    • Reloading
    • EEZOX
    • Firearms & Non-Lethal
    • Firearm Parts
    • Ammunition
    • Knives & Sharpeners
    • Supplies & Tools
    • Gear
    • Optics
    • Shop All
    Brands
    © 2026 guntap.com
    payments
    • NAVIGATION
    • SHOP
    • Reloading
      • Detergents & Lubricants
      • Stainless Tumbling Media
      • Brass
      • Projectiles
      • Powders & Primers
      • Storage Boxes & Accessories
    • EEZOX
      • Premium Gun Care
      • Premium Knife Care
      • Cycle Tune-Up
      • Stain Less Steel
      • Reel Boating
    • Firearms & Non-Lethal
      • Handguns
      • Rifles
      • Shotguns
      • Receivers and Other
      • Non-Lethal
    • Ammunition
      • Handgun
        • 10mm Auto
        • 25 Auto (ACP)
        • 32 Auto (ACP)
        • 32 H&R Magnum
        • 32 S&W Long
        • 327 Federal Magnum
        • 357 Magnum
        • 357 Sig
        • 38 Special
        • 38 Super Auto
        • 38 S&W
        • 380 Auto (ACP)
        • 40 S&W
        • 41 Magnum
        • 44 Special / Magnum
        • 45 Auto (ACP)
        • 45 Colt (LC)
        • 45 GAP
        • 454 Casull
        • 5.7x28mm
        • 50 AE
        • 500 S&W
        • 9mm Luger
      • Rifle
        • 17 HMR / 17 HM2
        • 17 Hornet
        • 22 Hornet
        • 22 LR
        • 22 Short
        • 22 WMR
        • 22-250 Remington
        • 222 Remington
        • 223 Rem / 5.56x45mm NATO
        • 224 Valkyrie
        • 243 Winchester
        • 25-06 Remington
        • 270 Winchester
        • 277 SIG Fury / 6.8x51mm
        • 30-06 Springfield
        • 30-30 Winchester
        • 300 AAC Blackout
        • 300 Winchester Magnum
        • 303 British
        • 308 Win / 7.62x51mm NATO
        • 350 Legend
        • 375 H&H Magnum
        • 44-40 Winchester
        • 45-70 Government
        • 50 Beowulf
        • 5.45x39mm
        • 6mm ARC
        • 6mm Creedmoor
        • 6mm Remington
        • 6.5mm Creedmoor
        • 6.5mm Grendel
        • 6.5mm PRC
        • 6.8mm SPC
        • 7.62x39mm
        • 7.62x54mmR
        • 7mm Remington Magnum
        • 7mm-08 Remington